Melno ķimeņu eļļa       Nopirkt šeit

Vēsture

Melno  ķimeņu eļļa BIOAuga Nigella Sativa (lat.), kas latviski tiek sauktas par melno ķimeni vai melno kuminu, sēklas ir vienas no visvairāk godātajām un pieminētajām ārstniecības sēklām pasaules vēsturē. Šīm sēklām ir ļoti senas pielietošanas tradīcijas. Lai zinātniski apstiprinātu melno ķimeņu ietekmi uz cilvēka veselību, pēdējos četros gadu desmitos ir veikti vairāk par 200 dažādu pētījumu dažādās pasaules universitātēs.

Ir vairākas vēsturiskas liecības, kas stāsta par melno ķimeņu izmantošanu jau senā pagātnē. Viena no šīm liecībām ir Vecā Derība, kurā tiek stāstīts par melno ķimeņu audzēšanas un vākšanas tradīcijām, un par to augsto vērtību salīdzinājumā ar citiem graudaugiem. Melno ķimeņu sēklas ir atrastas arī Ēģiptē, faraona Tutanhamona kapenēs, kur to nozīme ir bijusi rūpēties par faraona veselību viņa nākamajā dzīvē. Ir atrastas rakstiskas liecības, ka arī Kleopatra izmantojusi melno ķimeņu preparātus, lai rūpētos par savu veselību, skaistumu un vitalitāti. Tomēr visbiežāk citētā vēsturiskā liecība ir cēlusies no Islāma literatūras, kur melnā ķimene tiek cildināta par izcilāko ārstniecības augu kāds vien ir eksistējis. Pravietis Muhameds esot teicis: „Turpiniet lietot melnās ķimenes, jo tās spēj ārstēt jebkuru slimību izņemot nāvi." (Sahih Bukhari, 7 nod., Book of Medicine 592).

Antīkās Grieķijas rakstos atrodams, ka izcilais ārsts Dioskorīds lietojis melnās ķimenes, lai ārstētu dažādas saslimšanas, ieskaitot zarnu parazītus, zobu sāpes, galvas sāpes, elpošanas ceļu slimības, amenoreju, kā arī izmantojis tās kā diurētisku līdzekli un kā līdzekli, kas veicina piena izstrādi ar krūti barojošajām mātēm. Slavenais Persietis Avicena savā grāmatā „The Cannon of Medicine” rakstījis, ka melnās ķimenes ir tās, kas stimulē organisma enerģiju un palīdz atkopties no noguruma un nomāktības stāvokļa. Arī Unani medicīnas sistēmā melnās ķimenes ir svarīgs ārstniecības līdzeklis dažādu saslimšanu novēršanai. Reti kuram ārstniecības augam pasaulē ir tik bagāta un apbrīnojama vēsture kā melnajai ķimenei.

Melno ķimeņu eļļas sastāvs

Melnās ķimenes ir bagāts dažādu uzturvielu avots, tādejādi tās darbojas kā dabīgs imūnsistēmas stimulators. Daļa šo vērtīgo sastāvdaļu nonāk arī melno ķimeņu eļļā. Melno ķimeņu sastāvā ietilpst sekojošas vērtīgas uzturvielas:
- Monosaharīdi (vienmolekulu cukuri) glikozes, ramnozes, ksilozes un arabinozes formās;
- Polisaharīdu komponenti, kas ir svarīgs šķiedrvielu avots;
- Bagātīgs nepiesātināto taukskābju komplekss;
- Satur 15 aminoskābes, no kurām 8 ir neaizvietojamās aminoskābes;
- Satur arginīnu, kas ir nepieciešams zīdaiņa augšanai;
- Satur karotēnu, kuru aknas konvertē par A vitamīnu;
- Satur kalciju, dzelzi, nātriju un kāliju;
- Satur sterolus – kampesterolu, stigmasterolu, beta-sitosterolu.

100 g melno ķimeņu eļļas uzturvērtība un taukskābju saturs

Ogļhidrāti 0 g
Olbaltumvielas 0 g
Tauki, tai skaitā: 100 g
Piesātinātās taukskābes, tai skaitā: 14 g
       Miristīnskābe 0.3 g
       Palmitīnskābe 10 g
       Stearīnskābe 3 g
       Arahidīnskābe 0.2 g
Mononepiesātinātās taukskābes, tai skaitā: 25 g
       Oleīnskābe 25 g
Polinepiesātinātās taukskābes, tai skaitā: 59 g
       Linolskābe (Omega 6) 58 g
       Arahidonskābe (Omega 6) 0.3 g
       Alfa-linolēnskābe (Omega 3) 1 g
Enerģētiskā vērtība: 900 ckal/3700 kJ

Melno ķimeņu labvēlīgā ietekme uz veselību

Melno ķimeņu labvēlīgā ietekme uz veselību saistāma ar šo sēklu bagātīgo ķīmisko sastāvu. To sastāvā ir vairāk kā 100 dažādu ķīmisko komponentu, un tas nav brīnums, ka šāds bagāts komplekss spēj palīdzēt tik daudzu un dažādu saslimšanu gadījumā.
Avicena (980. -1037. g.), kas ir autors vienai no slavenākajām medicīnas laukā zināmajām grāmatām “The Canon of Medicine”, raksta, ka melnās ķimenes sēklas ir ieteicamas:

- Iekšējai organisma attīrīšanai un detoksifikācijai;
- Gļotu izdales samazināšanai un plaušu stiprināšanai;
- Drudža, klepus, apsaldēšanās, zobu sāpju un galvas sāpju novēršanai;
- Ādas slimību ārstēšanai un rētu apkopei;
- Zarnu parazītu un tārpu izvadīšanai;
- Indīgu kodumu un dzēlienu izraisītu seku mazināšanai.


Melnās ķimenes Orientālajā kultūrā tradicionāli tiek izmantotas gremošanas sistēmas problēmu gadījumā, pie vēdera uzpūšanās un caurejas, aizcietējumu un žultsakmeņu gadījumā, nieru darbības stimulēšanai, dažādu infekciju un bronhu saslimšanu gadījumā, menstruālo traucējumu novēršanai, laktācijas stimulēšanai, ādas un matu kopšanā.

Avicena ir aprakstījis, ka melnās ķimenes spējīgas stimulēt organisma enerģiju, palīdzot novērst nogurumu un nomāktību. Mūsdienīgāki pētījumi piemin, ka melnajām ķimenēm piemīt spēja regulēt organisma uguni. Kad organisms zaudē enerģiju un iekšējo uguni, tas zaudē arī spēju cīnīties pret toksīniem, kas rada saslimšanas risku.

Melnajām ķimenēm piemīt antibakteriālas, antihistamīnu, pretsēnīšu un pretiekaisuma īpašības. Šo īpašību dēļ melnās ķimenes tiek izmantotas kā palīgs artrīta, gremošanas traucējumu, astmātisku stāvokļu gadījumos un vispārējai elpošanas ceļu veselības uzlabošanai, kā arī tā tiek diezgan veiksmīgi pielietota psoriāzes un ekzēmas gadījumos.

Lielākā daļa dabas līdzekļu vislabāk iedarbojas, ja tos lieto regulāri. Tas attiecas arī ar melno ķimeņu eļļu, ko ieteicams lietot regulāri, lai tās labvēlīga ietekme būtu ilgstoša. Tomēr vienmēr saslimšanas gadījumā ir ieteicams konsultēties ar ārstu, nevis nodarboties ar pašārstēšanos.

Melno ķimeņu eļļas lietošana nav ieteicama grūtniecības laikā, kā arī cilvēkiem ar transplantētiem orgāniem.

Melno ķimeņu eļļas izmantošanas ieteikumi, kas cēlušies no dažādu Austrumu reģionu tautas medicīnas:

Astma un bronhu problēmas (Tālie Austrumi, Vidējie Austrumi)

Sajauc vienu tējkaroti Melno ķimeņu eļļas ar kafiju, dzer 2xdienā. Kā arī ierīvē krūtis katru vakaru pirms gulētiešanas un elpo melno ķimeņu eļļas tvaikus, piejaucot eļļu tvaicējamajam šķidrumam.

Muguras sāpēs un locītavu sāpes (Vidējie Austrumi, Malajas pussala)

Nedaudz uzsildi nelielu daudzumu eļļas un tad enerģiski iemasē sāpošajā ķermeņa daļā. Lieto pa vienai tējkarotei 3x dienā iekšķīgi.

Caureja (Indija, Vidējie Austrumi)

Piejauc tējkaroti melno ķimeņu eļļas glāzei jogurta. Mikstūru lietot 2x dienā, kamēr izzūd caurejas simptomi.

Sauss klepus (Vidējie Austrumu, Ziemeļāfrika)

Piejauc tējkaroti eļļas kafijai vai citam siltam dzērienam un lietot 2x dienā. Ierīvēt krūtis un muguru ar melno ķimeņu eļļu.

Gripa un aizlikts deguns

Iepilināt 3-4 pilienus melno ķimeņu eļļas katrā nāsī, tā palīdzēs atvērt degunu un palīdzēs noņemt saslimšanas izraisīto smaguma sajūtu galvā.

Matu nosirmošana

Iemasēt matos melno ķimeņu eļļu, kas palīdzēs aizkavēt priekšlaicīgu nosirmošanu.

Matu izkrišana (Indija un Vidējie Austrumi)

Iemasē galvas ādā citrona sulu un atstāj to uz 15 minūtēm. Izmazgā matus ar šampūnu un pēc tam galvas ādā iemasē melno ķimeņu eļļu, kā arī lieto 1 tējkaroti melno ķimeņu eļļas dienā, piejaucot to tējai vai kafijai.

Galvassāpes

Ierīvēt pieri un deniņus, tuvāk pie ausīm, ar melno ķimeņu eļļu un apsien galvu ar lakatu. Papildus lietot vienu tējkaroti melno ķimeņu eļļas pirms brokastīm.

Vispārējai labsajūtai un veselība

Lai saglabātu labu veselību lieto katru dienu 1 tējkaroti melno ķimeņu eļļas sajauktu ar medu divas reizes dienā.

Veselīga sejas āda

Sajauc ēdamkaroti melno ķimeņu eļļas ar ēdamkaroti olīveļļas. Iesmērē seju ar šo eļļu sajaukumu un atstāj uz vismaz vienu stundu. Nomazgā seju ar ziepjainu ūdeni.

Paaugstināts asinsspiediens (Indija)

Brokastīs piejauc dzērienam vienu tējkaroti melno ķimeņu eļļas, izlieto to un apēd 2 ķiploku daivas. Ierīvē visu ķermeni ar melno ķimeņu eļļu un apsauļo ķermeni pus stundu katru trešo dienu. Turpini to darīt vienu mēnesi.

Nogurums (Turcija)

Lieto vienu ēdamkaroti melno ķimeņu eļļas ar vienu glāzi apelsīnu sulas katru rītu vismaz 10 dienas pēc kārtas.

Muskuļu sāpes

Iemasē sāpošo ķermeņa zonu ar melno ķimeņu eļļu.

Nervu pārslodze, stress (Indija)

Vienu tējkaroti melno ķimeņu eļļas kopā ar tēju vai kafiju 3xdienā.

Miega traucējumi

Vienu ēdamkaroti melno ķimeņu eļļas sajauc ar medu, pievieno siltam dzērienam un izdzer pirms miega.

Zobu sāpes, smaganu problēmas

Uzvārīt etiķī melnās ķimenes, pievienot šim šķidrumam melno ķimeņu eļļu un skalot muti ar to, lai palīdzētu smaganām un remdētu zobu sāpes.

   
BIO ČIA sēklu eļļa BIO Avokado eļļa BIO Kokosriekstu eļļa BIO Mandeļu eļļa BIO Sezama sēklu eļļa BIO Eļļa cepšanai BIO Argāna eļļa BIO Ciedru riekstu eļļa BIO Melno ķimeņu eļļa BIO Naktssveces eļļa BIO Valriekstu eļļa BIO Linsēklu eļļa BIO Kaņepju eļļa Kviešu dīgstu eļļa Ķirbju sēklu eļļa Olīveļļa Makadāmija riekstu eļļu Mārdadža eļļa
© SIA „Oil Tree”, visas tiesības paturētas.