Par makadāmija riekstu eļļu       Nopirkt šeit

Makadāmija riekstu eļļaMakadāmija koka dzimtene ir Austrālija, no kurienes nāk arī izmeklētākās makadāmija riekstu eļļas. Pamazām šo riekstkoku sākuši audzēt arī Havaju salās, ASV dienvidu daļā, dažās Āfrikas valstīs, Gvatemalā, Kostarikā, Brazīlijā un Fidži. Makadāmija rieksti bagātīgi satur eļļu, kuru tradicionāli iegūst ar auksto spiešanas metodi no svaigiem riekstiem, tos samaļot un izspiežot zeltaino eļļu, kas iecienīta gan kā lieliska kulinārijas eļļa, ar patīkamu garšu un aromātu, gan arī kā dabīgs un efektīvs ādas kopšanas līdzeklis. Makadāmija riekstu eļļa ir noturīga pret oksidēšanos, jo tās sastāvu, līdzīgi kā olīveļļai un avokado eļļai, veido galvenokārt mononepiesātinātā taukskābes, turklāt šī eļļa bagātīgi satur E vitamīnu, kas ir dabīgais antioksidants. Šo īpašību dēļ, makadāmija riekstu eļļa kļūst arvien populārāka visā pasaulē gan pārtikas, gan skaistumkopšanas jomās.

Makadāmija riekstu eļļa garšai

Makadāmija riekstu eļļa ir zeltainas krāsas gardēžu eļļa, kam piemīt saldena riekstu garša un aromāts. Šo eļļu ieteicam izmantot gan dažādu salātu mērču gatavošanai, gan marinādēs, gan arī silto ēdienu pagatavošanai, jo šī eļļa ir īpaši izturīga pret karstuma ietekmi. Sevišķi piemērota tā ir ātrai produktu apcepšanai (stir-fries) un gatavošanai cepeškrāsnī. Šī eļļa neveido brīvos radikāļus, kas ir kaitīgi veselībai, uzkarstot līdz pat 210 grādiem pēc celsija.

100 g makadāmija riekstu eļļas uzturvērtība:

Ogļhidrāti 0 g
Olbaltumvielas 0 g
Tauki, tai skaitā: 100 g
    Piesātinātās taukskābes, tai skaitā: 14 g
        Palmitīnskābe 9 g
        Stearīnskābe 3 g
        Arahīdskābe 2 g
    Nepiesātinātās taukskābes, tai skaitā: 85 g
        Palmitoleīnskābe 19 g
        Oleīnskābe  (Omega 9) 60 g
        Eikosēnskābe (Omega 9) 3 g
        Linolskābe (Omega 6) 3 g
Sterolu saturs mg/100 g mg/100 g
    Beta-sitosterols 136.62-164.72
    Kampesterols 6.44-8.22
    Stigmasterols 3.56-4.1
E vitamīns/tokoferols mg/100 g
    Aktīvais E vitamīns 4.75
    Gamma-tokoferols 19
Enerģētiskā vērtība: 900 ckal/3700 kJ

Makadāmija riekstu eļļa veselībai

Austrālijas makadāmija riekstu eļļa ir izslavēta dēļ savām veselībai labvēlīgajām īpašībām, kas galvenokārt ir mononepiesātināto taukskābju nopelns, kas veido līdz pat 80% no šīs eļļas sastāva. Tā saucamie „labie tauki”, tāpat kā olīveļļā, ir labvēlīgi sirds un asinsvadu sitēmas veselībai, kā arī tie palīdz uzturēt veselīgu holesterīna līmeni asinīs. Makadāmija rieksti satur tādus elemtus kā kalciju, kāliju, magniju, dzelzi, cinku, varšu, selēnu un vitamīnus – E, B1, B2, B5, kuri eļļas ieguves procesā nelielos daudzumos nonāk arī eļļā.

Lasiet vairāk par to, cik un kādus taukus būtu vēlams uzņemt ikdienā:
http://www.ellaskoks.lv/aktualitate_cik_tauku_cilvekam_vajag_uznemt.html

Makadāmija sēklu eļļa skaistumam

Makadāmija riekstu eļļa ir efektīva ādas kopšanas eļļa, jo tās sastāvā esošā palmitoleīnskābe spēj aizkavēt ādas novecošanas procesus kā arī palīdzēt cīņā pret esošajām ādas novecošanas pazīmēm. Makadāmija riekstu eļļu āda viegli apsorbē, neradot taukainības sajūtu, tādejādi tā ir patīkami lietojama gan sejas, gan visa ķermeņa ādas kopšanai. Regulāri lietojot makadāmija riekstu eļļu, tā mīkstinās, mitrinās un piešķirs dzīvīgumu sausai un vitalitāti zaudējušai ādai.

Tāpat makadāmija riekstu eļļa ieteicama sausu un lūztošu matu kopšanai, izmantojot to kā kondicionieri vai ieeļļojot galvas ādu vismaz uz 1 stundu pirms matu mazgāšanas. Matu saknes, galvas āda un mati uzsūc eļļas sastāvā esošās vielas, kā rezultātā šī eļļa palīdz atgūt matu vitalitāti un spīdumu.

Makadāmija riekstu eļļa ieteicama arī sausu nagu kutikulu kopšanai. Eļļa jāuzsilda un siltajā eļļā jāpatur pirkstu gali 5 – 10 minūtes. Pēc tam eļļas atlikums jāiemasē roku ādā. Šī procedūra jāatkārto vismaz vienu reizi nedēļā, lai atveseļotu sauso ādu. Veicot šo procedūru, tiks uzlabots ne tikai ādas stāvoklis, bet arī nagu izturība.

Bet kā jau jebkura auksti spiesta augu eļļa, arī makadāmija riekstu eļļa, var palīdzēt uzturēt ādas elastību, matu un nagu veselību, ja to lieto iekšķīgi vismaz vienu ēdamkaroti dienā, jo nepiesātinātās taukskābes ir tās, kas palīdz uzturēt matu un ādas veselību un skaistumu.

   
BIO ČIA sēklu eļļa BIO Avokado eļļa BIO Kokosriekstu eļļa BIO Mandeļu eļļa BIO Sezama sēklu eļļa BIO Eļļa cepšanai BIO Argāna eļļa BIO Ciedru riekstu eļļa BIO Melno ķimeņu eļļa BIO Naktssveces eļļa BIO Valriekstu eļļa BIO Linsēklu eļļa BIO Kaņepju eļļa Kviešu dīgstu eļļa Ķirbju sēklu eļļa Olīveļļa Makadāmija riekstu eļļu Mārdadža eļļa
© SIA „Oil Tree”, visas tiesības paturētas.